Sıkça sorulan Sorular

Fransa Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fransa Vizesi Kaç Günde Alınır?

Fransa vize işlemleri normal seyrinde ilerlediği sürece 3 – 10 iş günü içerisinde alınabilmektedir. Fransa Konsolosluğu gerek gördüğü taktirde Fransa vize işleminizi incelemek için ek süreye ihtiyaç duyabilir ya da yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Bu durum Fransa vizenizin çıkma süresini değiştirebilecektir.

Fransa Vizesi Ücreti?

Fransa vize türüne göre ve konaklanacak gün sayısına göre vize ücreti farklılık gösterebilmektedir.

Fransa Vizesi Fotoğraf Ölçüleri nelerdir?

Fransa vize başvurusu formu için gereken biyometrik fotoğraf ölçüsü 35x45 mm ölçülerinde olmalıdır. Fransa konsolosluğu vize işlemleri için fotoğrafı kendisi çekmektedir. 

Fransa Turistik Vize Süresi Ne Kadar?

Kısa süreli seyahatler için verilen Fransa Schengen vizesi maksimum 90 gün kalmanıza izin vermektedir. Konaklamanız 90 geçtiğinde Fransa yetkili makamlara giderek konaklama surenizi ödeyeceğiniz belirli bir tutar karşılığında uzatabilirsiniz. 

Fransa Konsolosluğundan Fransa Ticari Vize Almak Daha mı Kolay?

Fransa ticari vize almak için ilk önce davet eden firmadan alınacak olan davet yazısı ticari vize sürecinizi sorunsuz geçmeniz açısından önemlidir. Fransa ticari vize başvurusunda evraklar konsolosluk yetkilileri tarafından istenilen sıra ile düzenlenip doğru şekilde toparlanıp konsolosluğa teslim edilmek üzere vize hizmeti veren firmalara teslim edilir. Ticari vize başvurusunda davet mektubu olmaması durumunda vizeniz kabul edilmeyecektir. Alınmış bir davet vizesi vize sürecinizi kolaylaştıracaktır.

Fransa Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa

Fransa ticari vize başvurusunda en önemli belge firma tarafından yollanan davet mektubudur. Bu yazı olmaması durumunda ticari vize almanız mümkün olmayacaktır.

Şirketi Sahibi Olanlar Fransa Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

Şirket sahibi olsanız dahi turistik vize başvurusu yaparak vizenizi alabilirsiniz. Ziyaret amacınız ticari olmadığında ve sadece turistik olarak ziyaret etmeyi planlıyorsanız, Şirket sahibi olmanız ticari vize almanızı zorunlu hale getirmemektedir.

Fransa Başvurusu Bulunacak herkes parmak izi vermek zorunda mı?

Fransa vize başvurusunda 12 yaşından büyük kişiler parmak izi vermek zorundadır. 12 yaşından küçük kişiler parmak izi vermemektedir.

Fransa vize başvurusunda Bankada hesap bakiyesi olmak zorunda mı?

Fransa vize başvuru evrakında ekleyeceğiniz başvuru evrakında en az 5000,00 TL ve üzeri tutar bulunmak zorundadır. Eğer tutar daha az göstermişseniz ret alma olasılığınız yüksek olacaktır.

Pasaportumda 1 sayfa boş alan bulunmaktadır vize alabilir miyim?

Fransa vize başvurusunda vizenizin işlenebilmesi için en az karşılıklı 2 sayfa boş alan bulunması gerekmektedir. Eğer yoksa yeni pasaport almanız gereklidir.

Fransa vize başvurum reddedildi ne yapmalıyım?

Reddedildikten sonra harç tutarlarını yatırdıktan sonra tekrar başvuru yapabilirsiniz.

Fransa turistik vize başvurusu yapmak istiyorum ama pasaport bitiş süren 6 aydan daha az kaldı ne yapmam gerekir?

Fransa vize başvurularında vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik aramaktadır. Bu nedenle tekrar pasaport başvurusu yaparak yeni pasaport almanız gerekmektedir.

Başka Schengen vizem mevcut Fransa ziyaretinde kullanabilirmiyim?

Almış olduğunuz Schengen vizesi uzun süreli ve çok girişli ise ülkenize döndükten sonra Fransa ziyareti yapabilirsiniz.

 

Duyurular

Fransa Konsoloslukları Noel’de ve yeni yılda kapalı olacak

Türkiye’de hizmet veren Fransa temsilcilikleri Türkiye ve Fransa’nın resmi tatil günlerinde kapalı olmasından ötürü hizmetlerine ara vere...
2020-12-29 14:19:52

Fransa Konsolosluğu ve Fransa vize sonuçları hakkında bilgilendirme

Fransa İstanbul Başkonsolosluk Vize bölümü yapılacak olan kısa süreli Schengen vize başvurularını geçerli gördüğü durumlarda 3 iş g...
2020-12-29 14:18:46

Fransa'ya 48 saatte express vize

Fransa Konsolosluğu Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşlarına 48 saatte express vize verilmesine ilişkin uygulama için çalışmaya başlad...
2020-12-29 14:16:40
Tüm Duyurular
Fransa Konsolosluğu Sıkça Sorulan Sorular